Séria s tokajským výberom

Prvá písomná zmienka o vinárskej výrobe v oblasti Tokaj je zachovaná z roku 1252, prvé dokumentované pamiatky medzinárodného uznania pochádzajú zo 16. storočia. Vtedy sa stal tokajský výber obľúbeným vínom viacerých európskych panovníkov, napríklad pápeža Inocenta XIII, kráľa Ľudovíta XIV. (Kráľ Slnko), aj cára Petra I. Paracelsus, najslávnejší učený lekár na začiatku rokov 1500 prišiel pešo zo Švajčiarska, aby spoznal tajomstvá výroby tokajských vín.

Druhou zaujímavosťou výroby tokajského výberu je viacročné dozrievanie v dubových sudoch. Aj špeciálne zlúčeniny, vyluhujúce sa z materiálu dreveného suda počas procesu dlhého dozrievania zohrávajú svoju úlohu v jedinečnom zložení tokajských vín.

Pri vytváraní našich produktov využívame aj skutočnú raritu, tokajskú výberovú esenciu. Tento hodnotný, hustý nápoj je tekutina pomaly vylisovaná z cibéb ich vlastnou váhou, ktorá obsahuje najmä cukry, aminokyseliny a vitamíny.

V tokajskom výbere možno dnes vykázať viac stovák identifikovaných zlúčenín. Väčšina z nich je prítomná v menšej miere, ale často z hľadiska vône, chuti, arómy a bioaktívneho vplyvu sú práve tieto zložky malého množstva tie najdôležitejšie.

V zložení vín tokajského výberu sa z väčších zložiek javí značný, často 10-násobný rozdiel v porovnaní s ostatnými druhmi vína v glyceríne a v organických kyselinách.

Z látok v menšom množstve, ktoré sú však biologicky dôležité, sú mnohé také, ktoré sa v ostatných vínach nevyskytujú vôbec, alebo sa nachádzajú iba vo veľmi malom množstve.

Základom maďarského patentu č. 178786 aplikovaného pri vývoji našich produktov je poznatok, že ak pridáme k tradičným zložkám kozmetických prípravkov dozretý tokajský výber a tokajskú esenciu, zvyšuje sa hydratačný vplyv prípravkov, priaznivo ovplyvňujú látkovú výmenu pleti, zlepšujú krvný obeh, napájajú pleť, zvyšujú jej napnutie, majú dezinfikačný účinok a otužujú epidermu.

(Zdroj: Popis patentu č.178786)

Majitelia značky Helia-D sú oduševnelí milovníci a výrobcovia vín, zakladajúci členovia Združenia na ochranu pôvodu kruhu v Máde (Mádi Kör Eredetvédelmi Egyesület), takže novou sériou plnia starodávny sen a záväzok.
Vitalizačná pena s tokajským výberom

VITALIZAČNÁ PENA S TOKAJSKÝM VÝBEROM

Výživná hydratačná pena, ktorá súčasne zabezpečuje čistenie s rozpúšťaním tukov a vitalizačný účinok bez vysušenia pleti. Jej účinné látky spoločne zabezpečujú silnú hydratáciu. Pomasírujme penou tvár a oblasť krku a nechajme penu vstrebať sa. Na niekoľko minút môžeme na tvár priložiť teplý obklad.

Odporúčame pre každý typ pleti.

Účinné látky: Tokajský výber, Tokajská výberová esencia, Hydrolizovaný proteín, Vitamín E, Provitamín B5.
Čítajte ďalej

Vitalizačné sérum s tokajským výberom

VITALIZAČNÉ SÉRUM S TOKAJSKÝM VÝBEROM

Bioaktívne látky, nachádzajúce sa v cibébach (hroznových bobuliach) podporujú regeneračné procesy buniek a oživujú pleť. Kyselina hyalurónová v sére zvyšuje hydratáciu, naplnenie menších vrások. Jej vplyvom sa značne zlepšuje pružnosť pleti, veď sa zvyšuje zásoba vlhkosti. Ultrazvukom a mezoterapiou sa dá vniesť aj do hlbších vrstiev, takto možno dosiahnuť ešte účinnejší výsledok počas ošetrenia.

Odporúčame pre suchú, alipickú pleť s nedostatkom vody.

Účinné látky: Tokajský výber, Tokajská výberová esencia, Kyselina hyalurónová, Hydromanil.
Čítajte ďalej

Gél s tokajskými cibébami

GÉL S TOKAJSKÝMI CIBÉBAMI

Vzájomná synergia účinných látok gélu vyvíja maximálny vplyv na obnovu buniek, oživenie a hydratáciu pleti. Podstatou gélu sú základné zložky svetoznámych tokajských výberov, t.j. cibéby, teda bobule hrozna vytvorené rozkladovými procesmi vplyvom plesne Botrytis cinerea. Účinné látky s vysokou koncentráciou ochraňujú, hydratujú, regenerujú pleť, znižujú zápaly a posilňujú kolagénové vlákna.

Odporúčame pre každý typ pleti.

Účinné látky: Tokajský výber, Tokajská výberová esencia, Hydromanil.
Čítajte ďalej

Maska s účinkom druhej pleti

MASKA S ÚČINKOM DRUHEJ PLETI

Inovatívna priesvitná rozmaznávajúca maska, ktorá značne zlepšuje stav pleti. Obsah glukózy v maske hydratuje pleť a napráva rovnováhu hydrolipidnej filmovej vrstvy. Po ošetrení je pleť hebká a napnutá.
K priesvitnej maske zamiešame 3 čajové lyžičky prášku s vlažnou vodou na hustotu smotany.

Doba pôsobenia: 15-20 minút. Možno odstrániť jedným pohybom.

Účinné látky: Algin, Glukóza.
Čítajte ďalej

Masážny krém s tokajským výberom

MASÁŽNY KRÉM S TOKAJSKÝM VÝBEROM

Bohato zásobuje pleť výživnými látkami, lipidmi a vlhkosťou. Tokajský výber a výberová esencia, olej lisovaný za studena z hroznových jadierok a bambucké maslo zjemňujú pleť a posilňujú jej prirodzenú obranyschopnosť. Masážny krém, bohatý na aktívne účinné látky regeneruje, hydratuje, napĺňa pleť energiou.

Odporúčame pre suchú, alipickú pleť s nedostatkom vody.

Účinné látky: Tokajský výber, Tokajská výberová esencia, Olej z hroznových jadierok, Bambucké maslo, Olej z jojoby, Včelí vosk.
Čítajte ďalej

Krémový gél s tokajským výberom

KRÉMOVÝ GÉL S TOKAJSKÝM VÝBEROM

Ľahký, hydratačný krémový gél, rýchlo sa vstrebávajúci, bohatý na tokajský výber a olej z hroznových jadierok. Kombinácia účinných látok nežne ale účinne zabezpečuje intenzívnu hydratáciu. Dáva príjemný pocit, pleť je čerstvejšia, hydratovanejšia a sviežejšia.

Odporúčame pre každý typ pleti.

Účinné látky: Tokajský výber, Tokajská výberová esencia, Olej z hroznových jadierok, Olej z kukuričných klíčkov, Vitamín E, Provitamín B5, Hydromanil.
Čítajte ďalej

Výživný krém s tokajským výberom

VÝŽIVNÝ KRÉM S TOKAJSKÝM VÝBEROM

Značne zlepšuje stav pleti. Obsahuje retinol, vitamín E a provitamín B5, čím zabezpečuje výživu pleti, podporuje regeneráciu. Rastlinný glycerín, hydromanil a tokajský výber zaisťuje dlhodobú hydratáciu. Odstráni pocit bolestivého napínania. Vytvára na pokožke obranný štít, čarovne ju premení na dokonalú. Tokajský výber a esencia majú vitalizačný vplyv.

Odporúčame pre suchú, alipickú pleť s nedostatkom vody.

Účinné látky: Tokajský výber, Tokajská výberová esencia, Bambucké maslo, Olej z kukuričných klíčkov, Vitamín E, Vitamín A, Provitamín B5, Hydromanil.
Čítajte ďalej

Nočný krém s tokajským výberom

NOČNÝ KRÉM S TOKAJSKÝM VÝBEROM

Sériou svojich výnimočne účinných zložiek zásobuje pleť skutočnou bombou účinných látok. Popri vitamíne A, bambuckom masle a olejoch za studena lisovaných aj koenzým Lipogard Q10 a Ameliox účinne vplýva na odstránenie vrások a zabraňuje starnutiu. Viazanie vlhkosti a hydratáciu zabezpečuje tokajský výber a výberová esencia.
Bohatý obsah účinných látok znovuvytvára pokožku tváre, napĺňa ju mladistvým, žiarivým leskom.

Odporúčame pre suchú, alipickú pleť s nedostatkom vody.

Účinné látky: Tokajský výber, Tokajská výberová esencia, Bambucké maslo, Olej z kukuričných klíčkov, Nechtíkový olej, Vitamín A, Vitamín E, Provitamín B5, Ameliox.
Čítajte ďalej


x